Strona główna » Odkomarzanie Warszawa

Odkomarzanie Warszawa

Wiele osób nie wie, iż komary są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Mowa tutaj szczególnie o Afryce i Ameryce Południowej, gdzie przenoszą one bardzo poważne choroby, jednak inwazja tych owadów może być również bardzo uprzykrzająca w Polsce.

Odkomarzanie jest zabiegiem, który stosuje się najczęściej latem, kiedy ilość i aktywność owadów rosną. W ten sposób, można skutecznie uwolnić mieszkańców czy pracowników od uciążliwego problemu, który powodują komary. Proces ten polega na rozpyleniu środka, który unicestwia po kontakcie z owadami skutecznie je unicestwia. Dzięki zastosowaniu technologii zamgławiania, możliwe jest opryskiwanie powierzchni za pomocą zimnej mgły, która jest podawana pod bardzo dużym ciśnieniem.

W ten sposób, kropelki z preparatem mogą dostać się we wszelkie zakamarki nawet bardzo bujnej roślinności. Tak przeprowadzony proces odkomarzania skutecznie zwalcza komary, ale trzeba pamiętać iż jest to zabieg, który stosuje się na zewnątrz. Stąd, jest on bardzo podatny na zmiany pogody. Oprysk najczęściej stosuje się w suche dni, wtedy jego skuteczność jest najwyższa. Zmienna pogoda, a w szczególności silne opady deszczu czy wiatr sprawiają, że odkomarzanie będzie mniej skuteczne. Standardowa trwałość odkomarzania to najczęściej kilka tygodni. Można powiedzieć, że przy stabilnych warunkach pogodowych, jeden oprysk może wystarczyć nawet na całe lato. W przypadku powrotu dużej ilości komarów warto powtórzyć raz jeszcze.

Odkomarzanie jest zabiegiem, który pozostaje nieobojętny dla innych owadów takich jak pszczoły. Z tego powodu, powinien on być przeprowadzany przez doświadczoną firmę, która wie w jaki sposób dobrze zabezpieczyć pozostałą roślinność, która nie może zostać opryskana. W ten sposób, zabieg będzie wycelowany precyzyjnie w komary co sprawi, że pozostałe pożyteczne owady w żaden sposób nie ucierpią. Domowe metody bądź odstraszanie komarów będą skuteczne tylko na chwile, co przy dużym natężeniu populacji owadów będzie nie najlepszym wyjście. Skorzystanie ze środków chemicznych oraz usług profesjonalnej firmy będzie jedynym skutecznym rozwiązaniem sytuacji.